R8tech r8tech.io

R8tech

Millega teie ettevõte tegeleb ja millist väärtust te täna loote?

R8tech poolt arendatud R8 Digitaalne Operaator on tehisintellektuaalne tarkvaralahendus ärihoonete KVJ (küte-ventilatsioon-jahutus) süsteemide juhtimiseks, mis võimaldab saavutada parema sisekliima koos madalamate energiakuludega.

 

Mis motiveeris teid GreenDice’ga liituma?

R8tech on liitunud väga mitmete erinevate rahvusvaheliste ja lokaalsete organisatsioonidega, et üheskoos võita nii globaalseid kui ka ettevõtete tasandi väljakutseid. GreenDice kuulub kahtlemata organisatsioonide hulka, millega meil on sarnane arusaam maailma valukohtadest ning kellega liitudes saame kindlasti taas sammu edasi, et meie maailma paremaks muuta.

 

Kas ja kuidas olete ettevõttes rohe- ja ringmajanduspõhimõtteid rakendanud?

R8tech peamine kasutegur rohemajandusse on meie R8 Digitaalne Operaator. Oleme saavutanud lausa 30% energiasäästu ja CO2 vähenemist tänu tehnosüsteemide efektiivsemale juhtimisele, kusjuures see ei eelda mitte mingeid lisainvesteeringuid (st puuduvad ka peidetud CO2 emissioonid). Siis lisanduvad meie väärtushinnangud – riistvara jms kasutame nii kaua, kui seda efektiivselt kasutada saab; taara läheb taaraautomaati ja mitte metsa alla; võimalusel teeme lennureisi asemel videokõne, firma dokumentatsiooni tonnide viisi paberile ei prindi jne.

 

Miks on teie jaoks oluline panustada eelkõige Eesti ja muu ühiskonna arengusse?

On selline teada-tuntud ütlemine: “Ei ole planeeti B!” Siin me elame ja see “siin” ei piirdu ainult Eestiga, vaid kogu maailmaga. Iseenesest ei toimu mitte midagi, on vaja meie kõigi panust, et midagi (paremaks) muutuks.

Teised liikmed

Prisma
#jaekaubandus
Prisma
KeMIT
#avalik sektor
KeMIT
ERGO
#kindlustus
ERGO
Reitan Convenience Estonia
Reitan Convenience Estonia