Lasita Maja www.lasita.com

Lasita Maja

Millega teie ettevõte tegeleb ja millist väärtust te täna loote?

OÜ Lasita Maja asutati Tartus 1998. aastal. Aasta aastalt on ettevõte kasvanud, olles tänaseks arenenud Euroopa üheks suurimaks puitmajade tootjaks. 2019. aastast kuulub Lasita Maja ettevõttele Outdoor Life Grupp. Lasita Maja on puidust aia- ja suvemaju eksportiv ettevõte, tootes tänaseks aastas ligi 50 000 tooteühikut ning 600 erinevat tüüpi puidust aiamaja.

 

Mis motiveeris teid GreenDice’ga liituma?

Kogu Grupi strateegile eesmärk on vähendada CO2 jalajälge ning tänu teiepoolsele tutvustusele on see meie ettevõttele võimalus vähendada IT CO2 jalajälge.

 

Kas ja kuidas olete ettevõttes rohe- ja ringmajanduspõhimõtteid rakendanud?

Püüdleme oma strateegiliste eesmärkidega astuda igapäevaselt samme rohepöörde jaoks. Tänaseks on meil näiteks rakendatud pakendikäitlus, veepuhastussüsteem (värv vs puhastussüsteem), laosüsteemis oleme muutunud paberivabaks. Püüame igapäevaste tegevustega suunduda ka ISO keskkonnajuhtimise süsteemi poole. Ressursside jätkusutliku kasutamisele annab hoogu EAS arenguprogramm, kus jätkatatakse arendust tootmises ajaressursside kulusäästlikuma ja efektiivsemaks muutmisel. so. tootmise siseselt leida õige materjal õigest kohast esimese korraga, vähendades oluliselt ajakulu otsimisele, tühisõitudele jne. Samuti on oluline jätkata aktiivset tööd kliendisuhete arendamisel, parandades klienditoe teenust läbi uue veebikeskkonna arenduse vähendades seejuures paberikasutamist tõhustades seejuures inimressurssi kasutust ettevõttes.

 

Miks on teie jaoks oluline panustada eelkõige Eesti ja muu ühiskonna arengusse?

Leiame, et olles suurettevõte ja asudes oma tootmisega Eestis, Tartumaal saame näidata, et hoolime ühiskonnas toimuvast, lootes ise saada eeskujuks ja sooviga parendada enda jätkusuutlikku käitumist.

Teised liikmed

Prisma
#jaekaubandus
Prisma
KeMIT
#avalik sektor
KeMIT
ERGO
#kindlustus
ERGO
Reitan Convenience Estonia
Reitan Convenience Estonia